اهمیت طراحی جعبه طلا و جواهر و نکات مهم برای انتخاب و خرید آن

  • ۱۷ اسفند ۱۴۰۰
  • ۰ نظر
  • تیم تحریریه

طراحی جعبه طلا و جواهر می تواند فروش محصول را افزایش دهد و توجه مصرف کنندگان را بیشتر به خود جلب کند. علاوه بر این، طرح های جعبه جذاب نیز ارزش افزوده ای را از نظر رضایت مشتری فراهم می سازد، زیرا تجربه جعبه گشایی را موثرتر می کند. برای طراحی یک جعبه محصول خلاقانه و چشم نواز باید به مواردی توجه ویژه داشت که در ادامه به تاثیر طراحی بسته بندی طلا و جواهرات در فروش آنها می پردازیم.
طراحی جعبه ؛ عنصر اصلی تبلیغات

طراحی بسته بندی، عنصر اصلی در تبلیغات بازاریابی به عنوان ابزار فروش مهم و حیاتی است. در محیط های فروش پویا، با افزایش رقابت، افزایش هزینه ها و کاهش اثربخشی تبلیغات، بسته بندی به عنوان کانال اصلی برای ارسال پیام های بازاریابی مطرح شده است. در حالی که شکل، اندازه، رنگ و ویژگی‌های راحتی طراحی جعبه طلا و جواهر می‌تواند در تشویق خرید نقش داشته باشد، پیام‌های اولیه معمولاً توسط شکل و تصویر بسته ارسال می‌شود. به همین دلیل بوده که در حال حاضر توجه و منابع زیادی به تکمیل ظاهر بسته اختصاص داده شده است.

word image 17 - اهمیت طراحی جعبه طلا و جواهر و نکات مهم برای انتخاب و خرید آن

طراحی بسته بندی جواهرات برای مصرف کننده فردا

بسته بندی پایدار در طراحی جعبه طلا و جواهر می تواند یک دارایی برای شرکت شما باشد. مصرف کنندگان اغلب به دنبال شاخص های برندهای پایدار هستند. چه راه بهتری برای نشان دادن تعهد خود به پایداری از بسته بندی جواهراتی که مسئولانه ساخته اید وجود دارد؟

صنعت طلا و جواهر به سمت تهیه و تولید مسئولانه می رود. طراحی جعبه طلا و جواهر را با موادی که مسئولانه تهیه شده اند، با یک زنجیره تامین اخلاقی و قابل ردیابی و ادعاهای تایید شده طراحی کنید تا به مصرف کنندگان نشان دهید که برای آنها اهمیت قائل هستید.

انواع طراحی جعبه طلا و جواهر

شما می توانید انواع مختلفی از طراحی جعبه انگشتر و طلا و جواهر برای محصولات خود را بیابید، اما انتخاب جعبه به تنهایی برای نمایان شدن محصولات شما در بازار امروز کافی نیست. پس از انتخاب نوع جعبه، مراحلی مانند ایجاد طرح های این جعبه ها و انتخاب تکنیک چاپ مناسب را مشاهده خواهید کرد. تمام مراحل مهم تر از دیگری هستند و باید با جزئیات برنامه ریزی شوند. حال بیایید نگاهی به تکنیک های چاپ بیاندازیم که می توانید مناسب ترین طرح را برای برند خود در طراحی جعبه طلا و جواهر اعمال کنید.

چاپ افست

امروزه یکی از پرکاربردترین انواع چاپ با قیمت پایین و سرعت بالا محسوب می گردد. در چاپ افست، تصاویر توسط جوهر روغنی روی جعبه ایجاد می شوند. تمام واحدهای رنگی مورد نظر در چاپ با رنگ‌های آبی، قرمز، زرد و مشکی ایجاد می‌شوند. به این ترتیب می توان طرح های اصلی مورد نظر را به جعبه ها منتقل کرد. چاپ افست یک تکنیک چاپی است که می توان آن را به راحتی بر روی طراحی جعبه طلا و جواهر و عمدتا جعبه های مقوایی استفاده کرد.

word image 18 - اهمیت طراحی جعبه طلا و جواهر و نکات مهم برای انتخاب و خرید آن

چاپ فویل

روش چاپ فویل عبارت است از انتقال کاغذ فویل روی پارچه و مقوا برای به دست آوردن ظاهری درخشان و چشمگیر. نقره و طلا از پرکاربردترین رنگ ها برای چاپ فویل هستند. این رنگ ها، ظاهری درخشان به طراحی جعبه طلا و جواهر می بخشند و جذابیت آن ها را افزایش می دهند. با استفاده از این تکنیک که در تولید دستی و جعبه های مقوایی کاربرد فراوانی دارد، می توان با فرآیندهای لمینیت ظواهر متفاوتی به دست آورد.

چاپ برجسته

چاپ برجسته فرآیند برجسته کردن سطوح جعبه با رنگ یا بدون رنگ در حین چاپ است. الگوها و جلوه های سه بعدی مختلف با استفاده از قالب های فلزی استوانه ای گرم شده روی جعبه های مقوایی اعمال می شود. در چاپ برجسته که یکی از روش های دائمی شکل دادن به جعبه بوده، هدف تا زدن جعبه نیست، بلکه چاپ چند نقوش روی جعبه است. تکنیک برجسته سازی به طور گسترده در جعبه های دست ساز و برای بهبود ظاهر طراحی جعبه طلا و جواهر لوکس استفاده می شود.

چاپ فلکسو

چاپ فلکسو پس از تکنیک چاپ افست پرکاربردترین روش چاپ در طراحی جعبه طلا و جواهر است. یکی از مهم ترین ویژگی های چاپ فلکسو این است که می توان آن را بر روی نایلون و مواد شفاف غیر از سطح جعبه چاپ کرد. بر خلاف چاپ افست، با چاپ در سیستم کویل دار کار می کند. با این روش می توانید این تکنیک را برای هر محصولی که از انواع جعبه مقوایی لوکس می خواهید اعمال کنید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط