پودر تالک و کاربردهای آن چیست؟

  • ۳ شهریور ۱۴۰۱
  • ۰ نظر
  • تیم تحریریه

word image - پودر تالک و کاربردهای آن چیست؟

یکی از مواد معدنی پر مصرف در صنعت دارویی و پزشکی ، پودر تالک است که در این مطلب قصد داریم به طور کامل با پودر تالک و کاربردهای آن آشنا شویم و در پایان به معرفی یک شرکت پر آوازه در زمینه فروش تالک بپردازیم. با معرفی پودر تالک همراه ما باشید.

معرفی کوتاه پودر تالک

پودر تالک از یکی از مواد معدنی با قابلیت استفاده در مصارف دارویی و آرایشی و بهداشتی است که عمدتا از منیزیم، سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده است، به دست می آید.

این پودر رطوبت پوست را به خوبی جذب می کند و اصطکاک را کاهش می دهد و برای خشک نگه داشتن بدن مناسب است.

کاربردهای پودر تالک چیست؟

تالک یکی از موادی است که روزانه برای مراقبت شخصی استفاده می ‌شود و از آنجایی که جذب بالایی دارد، به محافظت از پوست و ایجاد سطحی خشک بر روی آن کمک می ‌کند.

از دیگر کاربردهای پودر تالک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. مبارزه با راش پوشک در نوزادان
  2. از بین بردن بوی نامطبوع بدن
  3. جلوگیری از آسیب پوست در اثر اصطکاک
  4. تولید انواع لوازم آرایشی مانند: پودر سایه چشم و رژ لب
  5. رطوبت و روغن اضافی مو را جذب می کند
  6. طراوت پارچه ها، بافت ها و لباس های مختلف

خطرات پودر تالک برای کودکان

آکادمی اطفال آمریکا نشان می دهد که پودر تالک ممکن است برای نوزادان مضر باشد؛ زیرا ممکن است ذرات ریز این پودر را استنشاق کنند که به ریه ها آسیب می رساند.

آیا نوزادان به پودر تالک نیاز دارند؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که پودر تالک برای نوزادان ضروری است، اما در واقع برای خشک و سالم نگه داشتن بدن نوزاد به آن نیازی نیست.

کرم ها و پمادهای زیادی وجود دارد که بسیاری از آن ها حاوی مواد طبیعی هستند که می توانند برای درمان بثورات پوشک استفاده شوند. خشک نگه داشتن ناحیه پوشک از طریق تعویض مداوم نوزاد به جلوگیری از راش و تحریکات کمک می کند.

در صورت استفاده از پودر تالک توصیه می شود به صورت روزانه از آن استفاده نکنید و برای جلوگیری از استنشاق شیرخوار ابتدا آن را روی دست قرار دهید.

word image 4 - پودر تالک و کاربردهای آن چیست؟

دیگر خطرات تالک از نظر علم

حال که با کاربردهای پودر تالک آشنا شدیم، بیایید به بررسی خطرات آن از نظر علمی بپردازیم و در نهایت در صورت نیاز به خرید پودر تالک خارجی به یک سایت نام آشنا معرفی کنیم.

در حالی که گروه ‌های مختلف ممکن است در معرض پودر تالک قرار بگیرند، آن هایی که بیشتر تحت تأثیر خطرات پودر تالک قرار می‌گیرند، معمولا زنان و نوزادان هستند.

بحث بر سر پودر تالک از دهه هشتاد قرن گذشته آغاز شد و از آن زمان مطالعات متعددی در ارتباط استفاده از پودر تالک و سرطان منتشر شده است. اما همه این مطالعات هنوز بحث برانگیز هستند.

برخی از تحقیقات در موارد زیر انجام شده است:

سرطان تخمدان

هنگامی که یک خانم از نوار بهداشتی یا دستمال مرطوب ناحیه تناسلی حاوی پودر تالک استفاده می کند، ممکن است ذرات تالک به تدریج به رحم و سپس به تخمدان ها برود.

چندین مطالعه روی زنان به ارتباط احتمالی پودر تالک و سرطان تخمدان پرداخته اند، اما نتایج متناقض بوده است.

برخی از مطالعات افزایش جزئی در خطر سرطان تخمدان را گزارش کردند، در حالی که برخی دیگر هیچ اثر قابل توجهی در این زمینه نشان نداده اند.

مشکلات تنفسی در کودکان

همانگونه که در کاربردهای پودر تالک گفته شد، از این ماده برای مبارزه با راش پوشک در نوزادان استفاده می شود. اما برای کودکان، خطرات پودر تالک ممکن است با مشکلات تنفسی، مانند: آلرژی، انسداد مجاری تنفسی، ذات الریه آسپیراسیون و سایر عوارض سلامتی در آینده همراه باشد.

مشکلات مربوط به استنشاق پودر تالک نیز ممکن است تنفس سریع، سرفه، کبودی پوست، اسهال، استفراغ و تشنج را شامل شود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که استنشاق مکرر پودر تالک ممکن است باعث آسیب ریه به خصوص در نوزادان شود.

از کجا بخریم؟

امروزه شرکت های زیادی هستند که مواد شیمیایی را تولید یا وارد میکنند ، اما در این بین برخی از شرکت ها هستند که با سابقه بالایی که دارند کیفیت و مواد اصلی را بدون واسطه از شرکت تولید کننده معتبر خارجی وارد کرده و به بازار عرضه میکنند.

آواشیمی صبا یکی از شرکت های با سابقه در این زمینه است که محصولات متعددی در زمینه آرایشی و بهداشتی و … وارد کرده و در اختیار مشتریان خود قرار میدهد. شما میتوانید برای اطلاعات محصولات و خرید منیزیوم اکسید و سایر موارد با این شرکت تماس حاصل کرده و در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر اقدام نمایید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط